3  דברים שכדאי לדעת על שטיחי שאגי

אנחנו רואים אותם בחלונות הראווה של חנויות שונות לעיצוב הבית ומגלים לאט-לאט שהם כובשים כל סלון בישראל.

זו הסיבה שבעקבותיה, החלטנו לצאת ולבדוק מהם 3 הדברים שכל אחד צריך לדעת על שטיחי שאגי.

כדי שתוכלו להיות מעודכנים בכל המידע החיוני, כדאי שתקראו את השורות הבאות בעיון רב:

 

  1. אלו שטיחים ייחודיים

בטח שמתם לב שכל סלון שיש בו שטיח שאגי הופך בן רגע להיות סלון ייחודי. זו כנראה הסיבה לכך ששטיחי שאגי הפכו להיות פופולאריים בשנים האחרונות. מבירור שערכנו לאחרונה בקרב חנויות שטיחים שנמצאות בקרבת מקום, התגלה לנו כי בתקופה האחרונה, שטיחי השאגי הפכו להיות השטיחים הנמכרים ביותר. הם מגיעים במגוון צבעים, צורות וסגנונות.  כדאי שתדעו שהייחודיות של שטיחי השאגי נובעת לא רק מהעיצוב, אלא גם מהשם שלהם. ידעתם שהשטיחים הייחודיים קיבלו את שמם מעולם הכלבים? השטיח נקרא כך בגלל הדמיון שלו לכלב שאגי שהוא שעיר במיוחד. היתרון המשמעותי שתוכלו למצוא בשטיחים אלו זו העובדה שהשיער הארוך והצפוף שלהם מאפשר להסתיר כתמים שונים בקלות. אלו הסיבות שגורמות לשטיח השאגי להיות ייחודי במינו.

 

  1. צריך לדעת לתחזק אותם

אם היו לכם בעבר או אם יש לכם עכשיו שטיחי שאגי בבית, אתם בטח יודעים שצריך לדעת איך לתחזק אותם כדי שלמור עליהם לאורך שנים. השיער הארוך שמהווה יתרון עיצובי משמעותי מאפשר גם פעולת ניקיון פשוטה למדי. הפעולות החשובות ביותר שצריך לבצע על כל שטיח שאגי וגם על שטיחי מקרמה לקיר אם יש לכם כאלו הן אלו:

  • הזזתם ממקומם
  • ניעור חזק אחת לשבוע

אם עד היום הסתפקתם בשימוש במטלית או בשואב אבק כדי לשמר את השטיח, דעו שאין זה מספיק. בין סבך השערות של השטיח מסתתרות שאריות של אבק שדורשות קצת יותר מפעולת השאיבה. חשוב מאוד שתקפידו לעשות זאת אחת לשבוע, כדי לשמור על צורה טובה של שערות השאגי שברוב המקרים, נארגו באריגה צפופה במיוחד.

 

  1. צריך לנקות אותם באופן מסוים

אם חשבתם שניעור השטיח אחת לשבוע יאפשר לכם לסגור גם פינה בכל הנוגע לניקוי השטיח אז דעו שטעיתם. כדי שתוכלו להוריד סוגי לכלוך נוספים, פרט לאבק שהצטבר בין הסיבים, אתם צריכים לבצע את הפעולות הבאות:

  1. לנער את השטיח מהמרפסת או מקור חיצוני פתוח (את זה אתם כבר יודעים)
  2. להפוך את השטיח ולהכות בו חזק עם מקל כדי שכל הלכלוך שהצטבר עמוק בין הסיבים יצא החוצה

חשוב מאוד להימנע משימוש בשואב אבק באופן קבוע, מכיוון שזה עלול לתפוס את שערות השטיח ולתלוש אותם.

 

סיכום

עכשיו, אחרי שקראתם את המדריך, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם יודעים את 3 הדברים שהכי חשוב שתדעו על שטיחי שאגי, כך שאתם יכולים להגדיר את עצמכם כמומחים בתחום.

שטיח מגולגל

אולי תאהבו גם את

טרנדים לוהטים
4 טרנדים לוהטים לקיץ חם

כל אחד מאתנו רוצה להיות בטוח בכך שהוא מכיר בטרנדים החמים ביותר שמתלווים אל כל עונה. במדריך האחרון שהעלינו לרשת, הצגנו בפניכם את הטרנדים הלוהטים

קראו עוד »