3 התערוכות החמות ביותר בישראל

אומנות או נמות, או שנוותר על הדרמתיות ופשוט נלך לגלריה או תערוכה טובה. זה ידע כבר שאומנות תמיד עושה טוב לנפש, יש לה מין יכולת כזאת להשכיח מאיתנו את הקשיים בחיים,  אז בדיוק בגלל זה ריכזנו לכם שלוש תערוכות שממש לא כדאי לכם לפספס!

 

הביאנלה לאומנויות ועיצוב, מוזיאון ארץ ישראל

כשלוש מאות יוצרים ויוצרות שונים בחרו להציג את פירותיהם האומנותיים בביאנלה לעיצוב במוזיאון ברמת אביב, המרכזת בחוכמה רבה תחומים מגוונים כמו למשל עיצוב של זכוכית, קרמיקה, טקסטיל, צורפות, נייר ואומנות שימושית בכלל.

בין האומנים הרבים אפשר למצוא מעצבי אופנה ומעצבי מוצר, אדריכלים, גופי מחקר אקדמיים, אמנים רב תחומיים ועוד ועוד. כדי להימנע מבלבול או כאב ראש צפוי, נמליץ לכם מאוד לשריין את המקום מראש ולקיים סיור מודרך, ואם תהיתם – זה כלול בכרטיס.

 

"קוראות לאלה", תערוכה קבוצתית וכתב עת, מוזיאון בית העיר

התערוכה "קוראות לאלה" נולדה בעקבות מגזין חדש העונה לשם “קמה” ביוזמתן של שתי נשים צעירות מאוד בתחילת דרכן, מיכל סבר וקורל דביר. המגזין מקדש יצירה נשית וכך גם התערוכה עצמה, אשר נערכת בבניין העיריה הישן בתל אביב מול כיכר ביאליק.

בין המשתתפות בתערוכה: תמר קרוון, מרים קבסה, מיכל בראור, מיה אגם, מורן קליגר, חנאן אבו חוסיין ועוד. קל מאוד לציין שהתערוכה מומלצת ביותר ונחשבת אייטם מרענן, במיוחד לאור העובדה שיוזמותיה הן בחורות צעירות ללא ניסיון, אך לגמרי פורצות דרך.

 

תערוכות וירטואליות? בהחלט!

לאלה מבינכם שמתעצלים לקום מהספה ולצאת מהבית, מוזיאון תל אביב לאמנות מציע פתרון. המוזיאון מזמין אתכם לקחת חלק בסיורים וירטואליים, שידורים בלייב של תערוכות וסיורים, תוכני וידיאו מגוונים וגם להנות מאתר המוזיאון עצמו ומהרשתות החברתיות. כאן תוכלו לצפות בתערוכות שונות, הנה חלק מהן:

  1. התערוכה של ג'ף קונס אמן בולט בתחום הניאו – פופ האמריקאי המציג יצירות גדולות במיוחד מהקריירה שלו משנות ה- 80 ועד היום.
  2. התערוכה של טגיסט יוסף רון בתערוכה מוצגות בליווי הסברים עבודות פחם מרשימות הכוללות דיוקנאות ורשמים המתארים את קורותיה של האומנית מאז עלייתה ארצה מאתיופיה ועד עכשיו.
  3. תערוכת סולאר גרילה תערוכה ששמה במרכז את איכות הסביבה ואת שינויי האקלים וכיצד הם משליכים עלינו, כמו גם על פתרונות עירוניים לבעיות מסוג זה.
  4. אפשרות בונוס: סיורים וירטואליים בסגנון '360' בתערוכותיהם של האומנים יונתן ויניצקי ודניאל צאל.

 

אומנות, תערוכות, גלריות, כולם מספקות לנו אי של רגיעה וקצת תרבות בעולם המשוגע שאנחנו חיים בו. אם נפשכם חפצה במשהו מרענן ולא שגרתי, קחו את המלצתנו החמה ובקרו לעיתים תכופות יותר במוזיאונים השונים שארצנו מציעה. אם בכל זאת אתם מתקשים לפנות זמן או סתם עצלות תקפה אתכם, תמיד תוכלו לבקר בתערוכות שונות באופן וירטואלי.

אולי תאהבו גם את