אומנות או נמות – 5 מפורסמים שהצליחו לפרסם בתערוכה או גלריה

הסלבס שלנו תמיד הפגינו את הכישרון שלהם על הבמה, מאחורי המיקרופון או המצלמה, אך בשנים האחרונות הם מקפידים לגלות לנו גם צדדים אומנותיים מפתיעים שלא חשבנו שנראה, תרתי משמע. ריכזנו לכם חמישה מפורסמים תוצרת הארץ שלקחו יוזמה והציגו את פרי היצירה שלהם בגלריה או בתערוכה.

 

עברי לידר

מעבר להיותו מוזיקאי מוערך, מעצב, יוצר, כותב ואפילו אתלט, עברי לידר כעת עונה גם להגדרה צלם. "שבריר שניה", זהו שמה של תערוכת היחיד הראשונה של עברי, שכללה מגוון תמונות שצילם וערך של רגעים בחייו שתפס בעדשת המצלמה. התערוכה הוצגה ב"גלריה נגא" בתל אביב.

 

ציון ברוך

מסתבר שציון ברוך מעולם לא למד ציור באופן מקצועי, אך אהבתו לציור הייתה מאז ומתמיד. אחרי שביסס את מעמדו כקומיקאי ושחקן מוכשר, החליט ברוך להציג את ציוריו לראשונה בגלריית שרונה ART בתל אביב. כל הציורים בתערוכה מציגים דמויות נשיות על גבול הבובתיות, משוחררות מחוקי הפרספקטיבה. התערוכה, אם שכחנו לציין, נקראת "ציון ברוך – אחותי, כלה".

 

ליאור חלפון

לליאור חלפון יש הרבה במה להתגאות, הדמות של איצקו מרמזור שמזמן הפכה לקאלט, מיזם ה"ווקה פיפל", ועכשיו גם תערוכת ציורים, גלריית ההצצה הראשונה מסוגה בעולם. התערוכה שלו היא מיזם חדש העונה לשם "קופסה שחורה", מעין גלריה ניידת שהוצבה בעיר חולון שבמרכזה קופסה מסתורית המוקפת בחורי הצצה המאפשרים לראות מה יש בתוכה. הגלריה הזו מתקיימת עם מוסיקת פנטזיה ברקע, ולידיעתכם – החוויה ללא תשלום.

 

אלון אבוטבול

גם השחקן המפורסם שלנו, אלון אבוטבול, החליט להשיק תערוכת ציורים אחרי שנתיים של עבודה יצירתית בשם "חלקים ממני". התערוכה הוצגה במקביל גם בתל אביב במתחם קסטיאל וגם בלוס אנג'לס, בגלריית .H.STUDIO דרך ציוריו הגרפיים והתמציתיים שמקדשים קו שחור חזק, אלון אבוטבול מתחקה אחרי מה שנותר מאיתנו בחלוף הזמן וכשעוברים מקום.

 

ג'וזי כץ

ואם חשבתם שנוותר על ייצוג נשי ברשימה הנפלאה הזו – טעיתם. המפורסמת החמישית שבחרה גם היא להביע את כישרונה בתערוכה היא לא אחרת מג'וזי כץ, המוכרת בעיקר כזמרת וזוגתו לשעבר של שמוליק קראוס. התערוכה נקראת "זיכרונות שבלב", ומציגה דרך הציורים את סיפור חייה ואת חוויותיה של כץ לאורך השנים. עוד נציין, שהציורים צוירו במשך שלושה עשורים בין השנים 1969-1998.

 

מה למדנו מכל זה?

שחוץ מעצם היותם כוכבים נוצצים בחזית הבמה או המצלמה, למפורסמים שלנו יש חיים עשירים ברגעים אומנותיים, ובמיוחד ניכר שיש להם גם זמן לפתח ולהשקיע בתחביב יצירתי מהצד. בנוסף, נראה שיש מה ללמוד מהם. באומץ רב הם מוכנים לסגל לעצמם טייטל נוסף, רגיש ואינטימי יותר שחושף חלק נכבד מחייהם האישיים דרך ציורים או צילומים שיצקו לתוכם את ליבם. מה אתם אומרים? עושה חשק להחזיק מכחול ביד?

אולי תאהבו גם את